Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


Dimitri Demjanov

Dimitri Demjanov on Eesti restoranikultuuri grand old man juba ammu, kuigi alles mees parimais aastais. Lihtsalt restoranikultuur on meil lühikesevõitu. "Tuleb väga kiiresti joosta, et paigal püsida," armastab ta tsiteerida Alice'i imedemaalt. Ja seda ta tõepoolest teeb. Loe edasi »

Angelica Udeküll

Nii nagu on kogu elu pidevas muutumises, nii on ka Angelica ja tema toimetamised köögis. Ühelt poolt on tema jaoks olulisel kohal vaheldus, uute maitsete leidmine ja avasatmine kuid teisalt vana hea, esivanemate pärandi taasavastamine.Loe edasi »

Allan Kuning

Toitlustusse ei sattunud Allan juhuslikult, vaid juba esimesel koolipäeval määras enda saatuse. Nimelt juba siis oli ta kindle, et ühel kaunil päeval sukeldub pea ees suurde, raskesse ja huvitavasse toidumaailma. Loe edasi »

Rene Uusmees

Toiduvalmistamise juures on Rene jaoks alati aukohal kulinaaria põhiväärtused. Moodsat Eesti köögikunsti arendades võtab ta aluseks meie kultuurile juba läbi aegade tuntud klassikalised toiduvalmistamise meetodid. Täiendades neid tänapäevaste tehnikate ja professionaalsete oskustega. Loe edasi »

Ants Uustalu

Ants on veendunud, et süüa tuleb teha naudingu ja armastusega, mitte võtta seda kui kohustust. Paljud meist on liiga kiire elutempoga või liiga laisad, et igapäevaselt korralikult süüa teha. Loe edasi »

Peeter Reier

"Iga päev valmistan valiku viiest-kuuest erinevast trühvlist," räägib Pierre. Hetkel on umbes neljakümne erineva  šokolaadist maiuse retsepti. Osa neist on kingitus ühelt Brüsseli chocolaterielt ja põhineb traditsioonilistel retseptidel. Loe edasi »

Tõnis Siigur

Tõnis on arvamusel, et hea toidu valmistamise juures saab määravaks tooraine kvaliteet ning koka teadmised. Kui mehaaniliselt samm-sammult on iga roa tegemine õpitav ja õpetatav kõigile, siis hea kokk peab nägema tervikut, oskama leida ja kasutada eri piirkondade toorainet. Loe edasi »

Emmanuel Wille

Manu jaoks ei ole kokandus töö - see on kirg ja armastus, püüd täiuslikkuse poole ning rännak leidamaks uusi maitseid. Tähtsaim toidu- valmistamise juures on austus tooraine vastu, austus klientide, töötajate, oma sõprade ja perekonna vastu. Loe edasi »

Vladislav Djatsuk

“Natuke huumorit, armastust ja soola!“ - nii defineerib Vlad gastronoomiat. Ta peab toidumaailmas väga olulisteks pidepunktideks kvaliteetset toorainet, tehnilisi oskusi ja võimeid neid siduda, luues seeläbi maitsete kooskõla. Loe edasi »

Dmitri Rooz

„Oskuslikult valitud toorained on nagu värvid maalikunstnikule - erinevaid toone segades jõuan uute kombinatsioonideni, koloriit muutub huvitavaks ja nauditavaks,“ nõnda toob Dmitiri seosed kunsti ja kulinaaria vahel. Loe edasi »

August Alop

Martin Luther olevat öelnud: „Kes ei armasta naisi, veini ja laulu, on tuhandekordne tola“ ja pooleldi luterlasena (teine pool minust on pagan) jagan seda seisukohta täielikult. Armastust veini vastu olen jõudumööda püüdnud propageerida eestlastele viimased 20 aastat. Loe edasi »

Marti Kees

Marti armastab uusi ja huvitavaid väljakutseid ning leiab, et kokandus ei ole vaid toiduvalmistamine. See on kunst, mis peegeldab tegija emotsioone ja suhtumist. "Oma töös annan alati endast parima. Pean oluliseks, et maitseelamused meenuksid inimesele veel hiljemgi ja tooks naeratuse näole." Loe edasi »

Heidi Pinnak 

Kokandusolümpia Bocuse d’Ori lõppvõistlusele Prantsusmaale Lyoni pääsenud naiskokki võib seni ühe käe sõrmedel üles lugeda – eestlanna Heidi Pinnak on üks neist. Loe edasi »

Allan Vainu

Üle 20 aasta on Allan olnud seotud kelneritöö ning teenindamisega. Alustanud õpilasena Vana Toomase restoranist, tuule tiibadesse saanud restoranist Gloria, Dimitri Demjanovi käe alt. Loe edasi »

Teet Laur

Kokaamet on väga loominguline töö sellele, kellel on piisavalt oskusi ja kannatust. Just sellepärast meeldib see töö Teedule väga ning  Ta püüab alati anda endast oma parima. Loe edasi »

Joonas Koppel

Joonase arvates on kvaliteedi ning parimate maitsete saavutamiseks köögis kõige tähtsam oma käega valitud ja hooaja parim tooraine. Oluliseks peab ta ka uue toorainega katsetamist. Loe edasi »

Taigo Lepik

Erinevatel ajahetkedel on võimalik samast toorainest välja tuua erinevaid maitseid. Toiduainetega mängimine eesmärgiga pakkuda eelkõige endale uusi maitseid on mulle valitud eriala juures üheks suurimaks naudinguks Loe edasi »

John Cirieco

John Cirieco on üks tõeliselt südamega asja juures ning maailma näinud pagar. Ta on siin selleks, et jagada teiega pagaritöö saladusi kõikjalt maailmast ning õpetada teile tunnetama tõelist šokolaadi ja magususe ilu. Loe edasi »
Raoman Trusov

Roman Trusov

Roman Trusov, St. Peterburgi kokkade alliansi president, on uue vene gastronoomia tõusev täht. Koostöös Eesti Kulinaaria Instituudiga on ta valmis konsulteerima ka eesti kokki ja toiduentusiaste. Loe edasi »

Pierre Mathon

Pierre’i ärgitas Eestisse tulema tema hea sõber, Bocuse d’Ori asutaja Paul Bocuse. Viimastel aastatel on Põhjala kokad saanud sellel võistlusel uskumatult häid tulemusi. „Mine vaata, mis seal Põhjalas toimub,“ oli Paul öelnud.  Loe edasi »

Erki Siplane

Kõige südamelähedasemaks on mulle Põhjamaade köök ja selle tavad. Eriti hindan Rootsi toidukultuuri ja nende magus-hapusid maitskombinatsioone, mis vahel on isegi müstilised. Loe edasi »
         

       


Manifest

"Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »