Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


KUTSUMUSEKS IDEAALNE TEENINDUS

Üle 20 aasta on Allan olnud seotud kelneritöö ning teenindamisega. Alustanud õpilasena Vana Toomase restoranist, tuule tiibadesse saanud restoranist Gloria, Dimitri Demjanovi käe alt. Sealt edasi juba iseseisvalt, luues professionaalset kelneriteenust pakkuva firma Teie Kelner OÜ. Ta on näinud kelneritöö võlusid-valusid läbi mitmete aegade, kuid jäänud erialale truuks ning võib öelda, et leidnud selles oma elutöö. Oma karjääri jooksul on tal olnud au teenindada paljusid maailma suurkujusid, sealhulgas paavst Johannes Paulus II, kuninganna Elizabeth II, president George W Bush.

Lisaks teenindusfirma juhtimisele, on Allan Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu üks asutajaliige ja  president. Liidu missiooniks on kelneri elukutse väärtustamine – korraldatakse teenindajate võistlusi ja erialaseminare, osaletakse kutsekomisjonide töös ning töötatakse välja uut kutsestandardit.

KÕIGE TÄHTSAM ON ÕHKKOND

“Kui inimesel on olemas tahe hästi teenindada, positiivne hoiak ja sära silmis, siis kõiki muid tööks vajalikke oskusi saab talle õpetada”, ütleb Allan, “see on töö, mida tuleb teha südamega ja mida ei saa teha pealiskaudselt.” Ka Allani enda pühendumus on eeskujuks kõikidele teistele - teda võib leida nii kontorilaua tagant, kutsevõistluste korraldajate seast, koolist erialaloenguid andmas kui ka erinevatelt üritustelt, kus ise kelnerite meeskonnas teenindust juhtimas.

Kõige tähtsam on luua atmosfäär – see on see, mida silmaga ei näe ja käega ei katsu!”


ALLAN VAINU                08.06.1969

Organisatsioonid

Erialane töö
  • 2006 – 2010 kelnerite võistluste korraldaja ja peakohtunik
  • 2008 – 2011 kutsekomisjoni liige ja esimees
  • 2008 – Euroskills treener
  • 2010 – Euroskills ekspert
  • 2011 – Finskills kohtunik
           

         


  Manifest

  "Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »