Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


Joonase arvates on kvaliteedi ning parimate maitsete saavutamiseks köögis kõige tähtsam oma käega valitud ja hooaja parim tooraine. Oluliseks peab ta ka uue toorainega katsetamist: "Oluline on hoida silmad lahti ning ise loodusest midagi uut otsida ning osata seda ära kasutada." Endalegi üllatusena on Joonas leidnud Eestimaa samblale rakendust ka kulinaariamaailmas.  

"Leian, et head kokka eristabki tavapärasest kokast oskus, inspiratsioon ning julgus midagi uut ja kõigest muust täiesti erinevat, kuid samas geniaalset valmistada. Pealtnäha kokkusobimatudest toorainetest on näiteks võimalik saavutada katsetamise ning mõttelennu tulemusel ideaalne maitsete bukett."

Joonas hindab kõrgelt suhteid kohalike tootjatega. "Kui hoida häid suhteid kohalikega, on parim pidada restorani kusagil pealtnäha vaikses mereäärses maakohas, sest ainult nii on sul võimalik saada otse kalurilt kõige värskemat ning parima kvaliteediga kala või siis jahimehelt eelmisel päeval tapetud ulukit." 

Hästi toimivas köögis on olulisel kohal kokkuhoidev ning hea huumorimeelega meeskond, kellega on võimalik päevalõpus võtta tööpäev kokku ühe ühise õllega, arutades, mida järgmine kord paremini teha, arendades kööki iga päevaga.


Joonas Koppel

Organisatsioonid                                

  • Eesti Kulinaaria Instituudi liige
  • Restorani OKO peakokk
Erialane haridus - koolitused

Tunnustused
  • Aasta noorkokk esimene koht
  • Kuldne kulp esimene koht
  • Nooruslik kevad esimene koht
  •  Eesti maaimameistrivõistluste eelvoor esimene koht
  • Kokandusalased koolitused maailmas ja eesti võistluste zürii liiige (Kuldne kulp, Noorkokk)
         

       


Manifest

"Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »