Kulinaaria Instituudi eesmärk on olla kõrgete kulinaarsete kunstide arendamise 
keskus Eestis.


Menüü Tallinn 2011

Tallinna Menüüga soovime pakkuda parimat, mis meie köökides leidub. Juhtida meie endi ja meie  külaliste tähelepanu Põhjamaise köögi võludele ja sellele, et Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 on ka Euroopa toidukultuuripealinn. Loe edasi »

AED

Rataskaevu tänaval, keskaegses hoones asuv Von Krahli Aed on mõnus ajaveetmiskoht kõigile, kes heast ja puhtast maitsest ning Eesti toidust
lugu peavad. A
vastamisrõõmu leiab nii liha-, kui taimetoiduhuviline. Loe edasi »

Balthasar

Balthasar on Eesti esimene küüslaugurestoran, mis avati Tallinna Vanalinna südame Raekoja platsil Raeapteegi hoones 1999. aastal. Menüüs, nagu koha nimigi reedab, on komponentidest aukohal küüslauk. Loe edasi »

Beer House

Beer House on ainus ja unikaalne restoran-õlletehas Eestis, kus elava õlle pruulimine toimub kohapeal. Pakume vaid värsket, pastöriseerimata ja filtreerimata ehedat õlut.  Loe edasi »

Bonaparte

Bonaparte restoran sai alguse juba 1998. aastal, mil alustas oma tegevust ühes Tallinna vanalinna kõige vanemas majas. Meie a la carte menüü baseerub klassi- kalisel prantsuse köögil, mida on järjepidevalt uuendatud. Loe edasi »

CAFÉ SWISS

Executive Sous Chef Taigo Lepik kutsub Teid uusi ja eksklusiivseid kulinaarseid kogemusi saama, viies Teid rahvusvaheliste maitseelamuste maailma ilma kodumaalt lahkumata. Menüüst leiab nii Eesti kui Šveitsi roogasid. Loe edasi »

Egoist

Egoist asub ühes vanalinna ilusaimas hoones, mis oma arhitektuurilise lahendusega on nagu loodud diskreetsust, romantikat ja head kööki hindavale külalisele. Egoisti köögi kontsept järgib ja väärtustab Euroopa köögi parimaid traditsioone. Loe edasi »

Fahle

Suurte maitseelamuste otsijad on oodatud Fahle restorani. Meie menüü on lihtsalt suursugune. Cafe’s ootavad Sind maitsvad pastaroad ning Fahle pagarite ja kondiitrite poolt valmistatud lai valik pirukaid ja kooke. Loe edasi »

Fish & Wine

Fish & Wine’i toit on lihtne ja aus ning maitseb just selliselt nagu taldrikult paistab. Kokad rakendavad oma kunsti ja oskusi selleks, et maitsed oleksid naturaalsed. Mõnus koht, kuhu sisse astuda nii üksinda kui suurema seltskonnaga. Loe edasi »

Gloria

Restoran Gloria on oma külalislahkust jaganud juba enam kui 70 aastat. Selle maagilise numbri taha mahuvad sajad tuhanded meeldejäävad maitseelamused, õnnelikud hetked ning Eestit külastanud kõrged külalised. Loe edasi »

Gianni

Gianni on restoran, mis pakub tõelise elamuse klassikalise Itaalia köögi austajale, kus  toiduvalmistamise juures peame oluliseks Itaalia retsepte ja traditsioone. Gianni on eriti tuntud erinevate värskete mereandide laia valiku üle. Loe edasi »

Kaerajaan

Peakokk Tony Sal-al-Saller on koostanud söögikaardi, mis ühendab endas ürgseid eestimaiseid maitseid koos uusimate trendidega maailma köökidest. Menüüs on vürtsikilud, kama, peet ja teised eestlastele teada-tuntud toiduained. Loe edasi »

Komeet

Kohvik Komeet sai alguse imepisikesest unistusest teha Tallinnasse oma väike kohvik, millest nüüdseks on välja kasvanud üks suur kohvik, kust laiub imeline vaade Tallinnale. Võiks öelda, et lausa linna parim vaade! Loe edasi »

La Bottega

Trattoria La Bottega on kodust itaalia toitu pakkuv söögikoht. Klassikaline trattoria pakub läbilõiget Itaalia köögi paremikust, restorani menüü on loonud palju kiitust pälvinud Bocca peakokk Nicolo Tanda. Loe edasi »

Laulasmaa

Kauni merevaatega restoran hurmab teid hõrgutavate roogadega ning igas roas on tunda peakokk Angelica Udekülli tähelepanu. Suvepäevadel saab end jahutada nautides karastavaid jooke, maitsta salateid ja suupisteid suveterassil. Loe edasi »

Lucca

Restorani interjöör meenutab Itaaliapärast trattoriat, kus atmosfäär on eriliselt romantiline ja hubane. Menüüs on värskeid mereande, itaaliapäraseid liharoogasid, käsitsi valmistatud pastasid ja pizzasid ning magustoite. Loe edasi »

Maikrahv

Maikrahv on lõbusat sorti ja tore restoran, kus aulised emandad ja isandad, raehärrad, linnasaksad, võõramaa kaupmehed ja kõik teised saavad hüvadel roogadel ja väärt keelekastel lasta hea maitsta.  Loe edasi »

Mekk

Toidu valmistamine, sellest lugupidamine ning maitseotsingud on kirglik ja emotsionaalne osa meie elust. Restoran MEKK peakokk Rene Uusmees on pühendunud moodsa eesti köögi loomisele ja arengule. Loe edasi »

Monaco

Mitmekülgset, kaasaegset ja maitsemeeli hellitavat valikut pakkuv moodne restoran asub otse linna südames, vaid paari sammu kaugusel Tallinna vanalinnast. Kõik, mis tõsisele gurmaanile huvi pakub, on meie restoranis olemas. Loe edasi »

Museum

Restoran ahvatleb Tallinna endisest pritsumajast Vana-Viru tänaval mööda tuhisejaid hubase valguse ja mõnusa lounge’i-muusikaga. Museum ühendab endas parimat Euroopa ja Jaapani köögist. Loe edasi »

Nevskij

Nevskij on tuntud oma külalislahkuse ja elegantsi poolt. Restoran on hinnatud kõigi vene rahvusköögi austajate seas. Sisenedes Nevskijsse, olete sattunud justkui keiserliku Venemaa külluslikult kaunistatud mõisaruumi. Loe edasi »

Platz

Restorani Platz iseloomustab sõbralik ja professionaalne teenindus ning kohalik, Eesti köök. Toitu saab kirjeldada kui hooajalisel toormel põhinevat, lihtsat ja
kergesti nauditavat. Märkima peab professionaalset veinikaarti. Loe edasi »

Ribe

Meie sooviks oli ja on pakkuda külalistele heatasemelist toitu ja teenindust, tehes seda meeldivas keskkonnas. Ribe menüüd iseloomustab värske, hooajalise ja kindlasti kodumaise tooraine kasutamine. Loe edasi »

Spirit

Kohvik pakub modernse interjööri ja rahvusvahelise köögiga stiilset ja põnevat elamust igale külastajale. Gurmeepool astub aga ühte jalga Eesti ühe hinnatuima restoraniga Ö, jagades sõbralikult nii köögipoolt kui meisterkokkasid. Loe edasi »

Spisehuset

Norra restorani Spisehuseti peakokk Timo Ruuto on Tallinnast pärit ja seoses linna kultuuri-pealinna tiitliga, soovib ka tema pakkuda killukese Eesti köögist nii kohalikele kui ka väliskülalistele. Loe edasi »

Tallink City restoran

Õdus restoran City sobib hästi nii privaatseks ärikohtumiseks kui ka meeleolukaks õhtusöögiks heade sõprade seltsis. Hubases atmosfääris saab nautida Chef de Cuisine Kaie Karu loomingut ja mitmekülgset veinivalikut. Loe edasi »

Tchaikovsky

Restoran asub vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Kevadest avatud suveterrass on ideaalne koht ärikohtumisteks, sõpradega kokku saamiseks või klaasikese veini nautimiseks. Õhtuid ilmesab ka elav muusika. Loe edasi »

MENÜÜ Tartu 2011


Café Truffe

Cafe Truffe on uuendusliku sisekujundusega kohake, kus lisaks lõõgastavale õhkkonnale saab hellitada ka oma maitsemeeli. Üsna eriline on see, et kohal on kaks peakokka - Chef de Cuisine Joel Ostrat ja Jorma Riivald. Loe edasi »

Vilde 

Eduard Vilde lokaal on hubane kirjandusliku võlujõuga ajaveetmiskoht, mis pakub erinevatele inimestele võimaluse kohtuda kunsti keeles ning mõtiskleda Vilde teostes käsitletud aegumatute teemade üle. Loe edasi »

WERNER 

Vana Werner on tuntud juba üle 115 aasta. Werner on õdus kohake Tartu kesklinnas, kus akadeemilises ent väga lõõgastavas õhkkonnas maitseelamusi nautida. Ka Werneri kondiitritooted tuntud kõigile üle Eesti. Loe edasi »

Volga

Legendaarne restoran Volga asub Tartu vanalinnas, 1783. aastal ehitatud klassitsitlikus stiilis hoones. 2007. aastal renoveeritud restoraniruumide sisekujundus järgib 20-30ndate aastate art deco stiili. Loe edasi»

MENÜÜ Pärnu 2011


Ammende Villa

Ammende villa hubastes ajaloohõngulistes salongides saab nautida nii vanade traditsioonide järgi valmistatud pagaritooteid kui uuema ajastu salateid ja pastasid. Kiire ja kerge lõunaroog serveeritakse suvisel ajal ka terrassil. Loe edasi » 

Mahedik

Mahedik soov on pakkuda tervislikku ja võimalikult hooajalist Eesti toitu, eelistades kodumaiseid, eriti aga meie läheduses paiknevatest väiketaludest pärit tooraineid. Tahame tõestada, et tervislik võib ja peabki olema ka maitsev! Loe edasi »

Strand

Restoran Strand pakub hõrke maitseelamusi erinevatele eelistustele. Restorani à la carte menüü on koostatud meie peakoka Lauri Ermi poolt klassikalise euroopa köögi suunitlusega, kust ei puudu ka Pärnu kohalikud sugemed. Loe edasi » 

MENÜÜ Otepää 2011


GMP Clubhotel Pühajärve 

Pühajärve Restoran on oma stiilse interjööri, sõbraliku teeninduse ja kvaliteetse maitsva toiduga palju positiivset tähelepanu pälvinud ning sellega muutunud mitmetele inimestele lemmik ajaveetmiskohaks. Loe edasi »
         

       


Manifest

"Toetan Põhjala köögi manifesti põhimõtteid!" Allkirja saab anda siin! »